Güncel Kürtaj Haberleri

Bebek Aldırma Fiyatları

Bebek aldırma fiyatları hastaneden hastaneye ve gebenin kişisel isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin bir kişi lokal anestezi ya da genel anesteziden birini tercih edebilmektedir. Lokal anestezi, genel anesteziye göre daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda kişinin özel hastanede kürtaj olmak istemesi fiyat farkına sebep olacaktır. Doktorun nitelikleri, hastane koşulları, anestezi teknikleri gibi sebepler fiyatlarda değişkenliklerin artmasına sebep olabilmektedir. Bunun yanında fetüsün büyüklüğü, kürtaj fiyatını üzerinde etkilidir. Fetüs ne kadar büyükse kürtaj işleminin fiyatı o kadar artacaktır. Kişi hastanede işlemin yapıldığı gece konaklamak istiyorsa işlem fiyatına ek olarak konaklama ücreti de dahil edilecektir. Reşit olan her kadın için yasal olan kürtaj, teknolojinin gelişmesiyle birlikte rahmin kazınması veya vakumlama yöntemi ile gerçekleşebilmektedir. Kürtaj sonrasında kişi, bir gün içerisinde normal hayatına devam etmektedir. Ancak kanamalar ortalama bir hafta sürecektir. Kürtaj sonrası hamile kalmak mümkündür.

Gebeliğini sonlandıran bir kadın ortalama 8 gün içerisinde tekrar hamile kalabilir. Ancak bu durum doktorlar tarafından önerilmemektedir. Rahim bölgesinin iyileşmesi ve rahim ağzında oluşan problemlerin düzelmesi için ortalama 3 ay beklemeniz önerilmektedir. Vücudun kendisini yenilemesi ve oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi açısından bu durum gereklidir. Kürtaj ile bebek aldırma sonrası rahim bölgesinde enfeksiyon oluşma riski bulunmaktadır. Çünkü kişi, hamilelik sürecinde olduğu için normal rahimden çok daha yumuşak durumda olan rahme sahip olacaktır. Yumuşak rahim enfeksiyona karşı duyarlıdır. Bu nedenle işlem sonrası bir haftalık süre içerisinde vajinanın içerisinde hiçbir şeyin girmemesi gereklidir.

 

Kürtaj ile Bebek Aldırma
Kürtaj ile Bebek Aldırma

Kürtaj Fiyatları

Hamilelik hormonları salgılanmaya devam edeceğinden kişi üzerinde hamilelik belirtileri devam edecektir. Sık idrara gitme, mide bulantısı ve vajinadan hafif kan gelmesi bu durumunun nedenleridir. Bebek aldırma fiyatları için yaklaşık 4 hafta sonra adet olmaya devam edecek olan kişi, tekrar hamile olduğundan şüphe ediyorsa belirli periyotlarda hamilelik testi yapması önerilir. Çünkü kürtaj ile bebek aldırma sonrası yapılacak hamilelik testi pozitif sonuç verebilmektedir. En etkili sonuç için bir haftalık arayla yeniden test yapmak önerilir.

Aynı zamanda kan testi yaptırarak da tekrar hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Kürtaj işleminden sonra iyileşme sürecini hızlandırmak için bolca su tüketmeniz önerilmektedir. Mümkünse birkaç gün fazla hareket etmeden dinlenmeniz ve günde 8 saat uyumamız gereklidir. Vitaminler ve mineraller açısından zengin olan yiyecekleri tercih etmeniz, belirli bir süre spor yapmamanız ve yüzmemeniz önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vakumlu Kürtaj Fiyatları başlıklı makalemizde vakumlu kürtaj fiyatı ve vakumlu kürtaj ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Bebek Aldırmak Ne Kadar

Bebek Aldırma Fiyatları Ne Kadar?   İstenmeyen gebelik her kadının yaşayabileceği bir durumdur. İstenmeyen gebelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir