Güncel Kürtaj Haberleri

İstanbul’da Kürtaj Fiyatları

Size bu yazımızda İstanbul’da Kürtaj Fiyatları hakkında en önemli bilgileri vereceğiz. Kürtaj, yasal yollarla ve uzman doktorlar tarafından yapılması gereken çok hassas durumlardan biridir. Gebeliği sonlandırmak için uygulanan bu yöntem gebeliğin 10. haftasının dolmasından önce yapılmaktadır. 11. haftada kürtaj yapmak yasaktır. Fakat kişide oluşan nedenlerden ötürü mecbur durumlarda kürtaj yapılmaktadır. Kürtaj fiyatları hastane ve kliniklere göre değişmektedir. Hatta ülke ve illere göre değişim göstermektedir. Hastanın ekonomik durumu, kullanılan kürtaj yöntemi gibi nedenlerin yanı sıra hastanın yaşadığı il göz önüne alınarak kürtaj fiyatlarında artış veya azalma görülmektedir. İstanbul, kalabalık bir şehir olduğu için birbiri içinde rekabet eden veya hasta memnuniyetini benimsemiş birçok özel klinik veya hastane hizmet vermektedir. Genellikle kürtaj fiyatlarının yüksek olduğu hastanelerde veya özel kliniklerde kürtaj işlemini yapan doktorların uzmanlık seviyesine göre bu fiyat belirlenmektedir.

 

İstanbulda Kürtaj Fiyatları
İstanbulda Kürtaj Fiyatları

Bunun yanı sıra, hastanenin tam teçhizatlı donanımı, kullanılan materyaller fiyat konusunda belirleme sağlamaktadır. İstanbul’da Kürtaj Fiyatları hakkında kişinin hastaneden mutlu olarak ayrılması, verilen ücretin hak edilebilirliğini yansıtmaktadır. Buna göre değerlendirme yapan Türk Tabipler Birliği veya özel klinik sahipleri fiyatları değişik nedenlere bağlı olarak belirlemektedir. İstanbul, oldukça yoğun nüfusu ile kişinin bütçesini sarsmayacak şekilde hizmet veren hastaneler ve özel kliniğe ev sahipliği yapmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlandırma, kişinin ultrason ücreti, anestezik ilaç kullanımı, veya konaklanmasının esas alınmasıyla ortaya çıkmaktadır. Fiyatların çok yüksek olduğu hastanelerde, genellikle hastanın kürtaj seviyesi ve doktorların tecrübeleri baz alınmaktadır. Düşük fiyatlı hastanelerde ise kürtaj operasyonun kısalığı ve kullanılan ilaçların az olması fiyat düşüklüğünü belirlemektedir. Bu fiyatlandırma çeşitleri şehrin kalabalık olması ve hastanenin konumunun da göz önüne alınmasıyla oluşmaktadır. İstanbul gibi metropol şehirlerde, kişiler arttıkça sağlık sorunları da artmaktadır. Bu sebeple kürtaj fiyatları da her şeyde olduğu gibi değişiklik göstermektedir.

Bu sebeple, her bütçeye uygun hastane veya özel klinik bulmak zor değildir. Fiyatlandırma konusunda adil bir yaklaşım sergilendiği doktorların başarıları ile doğru orantılıdır. Hastane içi müşteri memnuniyeti sağlayan doktorlar ve hastane personelleri de fiyatlandırma da etkileyici rol oynamaktadır. İstanbul da kürtaj fiyatları en azdan yükseğe kadar çıkabilmektedir. İstanbul’da Kürtaj Yapan Hastaneleri de bu yazımız ile inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları başlıklı makalemizde Özel hastanelerde kürtaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı? Kürtaj gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir terimdir. Özellikle istenmeyen gebeliklerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir