Güncel Kürtaj Haberleri

Kürtaj Fiyatları 2020

izmir kürtaj fiyatları 2020 yılı itibariyle hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde artış göstererek güncellendi. Devlet ve özel hastane arasındaki fark, bu senede dikkatlerden kaçmadı. Bunun yanında büyükşehirlerde yapılan kürtaj uygulaması fiyatlarının, diğer şehirlere oranla yüksek olduğu görüldü. Kürtaj İzmir fiyat aralığı ise 1000 lira ile 4000 lira arasında değişiklik gösteriyor. Her bir hastanenin ve kliniğin farklı fiyat uygulamaları sebebiyle net bir rakam söylemek mümkün değil. Verdiğimiz bu rakam, genel olarak uygulanan taban ve tavan fiyatı gösteriyor.

Devlet hastanelerinde yapılan kürtajların çok daha uygun fiyata yapıldığını söylemek gerek. Devlet hastanelerinde kürtaj, 200 ile 800 lira arasında değişen fiyatlarla yapılıyor. Aslında kürtaj fiyatını belirleyen pek çok faktör var. Hastanenin mevcut tıbbi teçhizatları, doktorların uzmanlığı, kullanılan malzemeler ve anestezi çeşitleri gibi pek çok faktör kürtajın fiyatının belirlenmesinde rol oynuyor.

 

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj ücretlerinin dışında sizlerin de arzu ve istekleri olabilir. Örneğin lokal anestezi değil de genel anestezi altında kürtaj olmak isteyebilirsiniz. Aynı şekilde hastanede bir gün yatmak isteyebilirsiniz. Kürtajdan 7 gün sonra muayene için gittiğinizde ödenecek rakamlar gibi ekstra masraflarda çıkabilir. Özel hastanelerin devlet hastanelerine göre daha fazla rakam talep etmesi, sizin isteklerinize yönelik hareket ettiğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

 

Kürtaj Fiyatını Belirleyen Faktörler

Kürtaj işlemi her hastanede aynı şekilde yapılıyor elbette. Ancak bazı önemli etkenler, kürtajın fiyatının belirlenmesinde ciddi rol oynayabiliyor. Bu yöntemler:

  • Kürtaj işlemine ne kadar erken başlanırsa fiyatta o kadar düşük olur. Örneğin 6. haftada yapılacak kürtajla 10. haftada yapılacak olan kürtajın fiyatı aynı olmaz.
  • Lokal anesteziyle kürtaj olmak her zaman fiyat olarak daha uyguna gelecektir. Genel anestezi altında kürtaj olmak biraz daha pahalıdır.
  • Kürtajda tercih edilen yöntemlerden olan vakum aspirasyon yöntemi, daha çok eski yıllarda tercih edilen kaşık yöntemine göre daha pahalıdır.
  • Özel hastanelerin devlet hastanelerine göre daha yüksek rakamlar istemesinin sebebi ise sizlerin isteklerini daha çok karşılayabiliyor olmasından dolayıdır.

İzmir kürtaj fiyatları aralığının daha makul seviyede olması, birçok insanın burayı tercih etmesinde büyük rol oynamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzmir Kürtaj başlıklı makalemizde izmir kurtaj merkezleri, izmir kürtaj yapan devlet hastaneleri ve izmir kürtaj yerleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı? Kürtaj gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir terimdir. Özellikle istenmeyen gebeliklerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir