Güncel Kürtaj Haberleri

Kadın İçin İlk Cinsel İlişki Deneyimi

Kadın İçin İlk Cinsel İlişki Deneyimi

Günün diyeceği cinsel ilişki olayı her kişide meydana gelecek bir durumdur. İlk cinsel ilişki deneyimi özellikle kadın için önemlidir. Cinsel ilişki denildiği taktirde bazı kişilerde korku ve endişe yaratabilir. Çünkü kişi bu durumu farklı algılayıp kendini bu durumdan da soyutlayabilir. Nedenli cinsel ilişkide problem yaşayan kişilerin tıbbi değerlendirilmelerinde gerekli desteği almaları gerekmektedir. Keşif çok geç orgazm olma gibi sorunlar yaşayabilir. Bu tarz sorunlar da kişide travmatik sorun var ya da ilk cinsel ilişki deneyimi sebep olabilir. İlk cinsel ilişki deneyimi anatomik bir bariyer olan kızlık zarının aşılma zorunluluğu meydana geldiği için kanama ve ağrı görebilir.

Bu durumda ilk ilişki deneyimli kadını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle cinsel ilişki öncesinde kişinin kendini bu duruma hazır hissetmesi, uygun olmayan koşullarda ve özellikle de cinsel ilişki isteğinin bulunmaması durumunda karşı cinsin bu konuda kişiye yardımcı olması önemlidir. Aksi taktirde kişide kalıcı psikolojik etkiler yaratabilir.Bu nedenle kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi çok önemlidir. İstenmedik bir durumla karşılaştığı taktirde kişi bu durumdan tamamen uzaklaşabilir. Bu tarz ilişkiler günümüzde bir çok kadın tarafından yaşanabilecek bir durumdur. Bu tarz durumlarda yapılması gereken en önemli işlem uzman desteği almak ve bu durumun aşılması için gerekli işlemleri uygulamaktır. Çünkü cinsel hayat hemen hemen herkezin merkezinde olan bir durumdur. Kadın ve erkeğin cinsel ilişkide birbiriyle olan iletişimi çok önemlidir. Kadının ilk cinsel ilişki deneyiminde erkeğin kadına karşı duyarlı olması gerekir. Durum kadın açısından önemli bir etki yaratır.

 

İlk İlişki Mutlaka Ağrılı Mıdır?

İlk ilişkide bilindiği üzere kızlık zarı  denen yapının ince ve esnek bir mukoza parçası olmasından ötürü bu zor bozularak kanamaya sebep olur. Bu nedenle kadının kendini hazır hissettiği durumlarda ön sevişme ile bölgeye yeterli kayganlık sağlandığı taktirde erkeğine yumuşak davranması durumunda kadının kızlık zarının bozulması esnasında ağrı hissetmeyebilir. Bu durumda kişi kesinlikle ağrı hissetmez demek çokta doğru olmaz. Çünkü çok hafif ağrılar hissedebilir.  Bu süreci daha ağrılı geçiren kadınlar da olabilir. Bu nedenle kısaca belirtmek gerekirse ilk ilişki kesinlikle ağrılı geçer demek doğru olmamakla beraber kişi hafifte olsa ağrı duyabilir. Fakat kişinin bu ilişkiden alacağı haz sonucunda kadında oluşan ağrı olumsuz bir etki yaratmayabilir.

 

 

Kadın İçin İlk Cinsel İlişki
Kadın İçin İlk Cinsel İlişki

 

 

 

İlk İlişkide Mutlaka Kanama Olur Mu?

Öncelikle ilişkide kanamanın meydana gelmemesi gibi durumlar yaşanabilir. Normalde ilk ilişkide kanama gelmemesi toplum içerisinde kişinin bakire olmadığının bir kanıtı olarak benimsenmiştir. Fakat bu durumun doğru olmadığını kesinlikle belirtebiliriz. Çünkü yapı gereği her kadın farklıdır. Her kadının anatomik yapısı birbirinden farklı olduğu için kızlık zarı bazı kişilerde oldukça esnektir ve penis içeriye girdiği zaman bölgede yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabilir. Bu durum bir çok kadında bu şekilde görülebilir.

Bunun haricinde bazı kadınlarda kızlık zarının üzerinde bulunan damar yapıları çok fazla olduğundan dolayı zar yırtılmasına  rağmen herhangi bir kanama gerçekleşmeye edebilir. Bundan dolayı yazımızda da belirttiğimiz gibi ilk ilişkide mutlaka kanama görülmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda ilk ilişkide kanama görülmediği taktirde erkek tarafından problem edilecekse  doktora gidilip detaylı bilginin alınması sağlanabilir. Yalnız bu durum bakire olan bir kadın açısından gurur kırıcı bir hareket olabilir. Çünkü yapı gereği her kadının ilk ilişkide kanama görmesi mümkündür demek yanlış olur. Hatta kanama ilk ilişkide değil de birkaç ilişki sonra da görülebilir. İlişkide kanama görüldüğü taktirde hafif ağrılar da meydana gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Kabızlık Ve Dışkılama Zorluğu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunu da inceleyebilirsin

yeme bozukluğu

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü Bozuklukları Nelerdir? Vücut ağırlığı takıntısı vücudun şekli ile ilgili olumsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir