Güncel Kürtaj Haberleri

Kadında Mastürbasyon

Kadında Kendi Kendini Tatmin Nasıl Olur? 

Öncelikle bu konu hakkında merak edilen sorular olabilir. Mastürbasyon kendi kendini tatmin, cinsellik içgüdüsünden kaynaklanan bir davranış olarak meydana gelir. İkili ilişkinin mümkün olmadığı durumlarda erkek ya da kadın hemen her bireyin uygulayabileceği bir eylemdir. Ender ya da sık uygulanabilen bir eylemdir.Bilimsel olarak mastürbasyon yapmanın herhangi bir sayısı bulunmamaktadır. Dünyada erkeğin mastürbasyonu çok aşırı uyguladığı takdirde genital bölgede tahriş oluşmasına sebebiyet verebilir. Erkeklerde aşırı mastürbasyon yapılmasını  sperm sayısının azalmasına neden olur.Bu durum kalıcı bir etki yaratmaz. Çünkü erkeklerde sperm hücreleri sürekli olarak üretilmeye devam eder. Aynı zamanda mastürbasyon kısırlığı neden olmaz. Bu durum aynı şekilde kadınlar için de geçerlidir.

 

Kadında Mastürbasyon Zararlı Mı?

Mastürbasyon hakkında merak edilenlerden biri de güçsüz bırakan bir özelliğinin olmasıdır. Fakat güçsüz bırakan bir olay değildir sadece yorgunluk veya uykuya eğilim meydana gelebilir. Bunun sebebi ise orgazm esnasında beyinde çoğalan morfin bezi etki göstermektedir.Bu nedenle kişide sakinleştirici,gevşetici ya da keyif verici özellikler meydana gelir.Aynı zamanda mastürbasyon  en önemli göstergelerinden biri kaçırır ya kaçıldığı taktirde gerçek cinsel ilişki tercih etmek ve toplumdan soyutlanmak gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Mastürbasyon  kişide alışkanlık haline gelebilir. Bu nedenle kişi mastürbasyon  harcadığı süre zarfında yeni arkadaşlıklar edinmek yerine zamanını bununla geçirebilir. Bu sebeple mastürbasyon  aynı zamanda psikolojik ve sosyal sorunları da beraberinde getirir.

Psikolojik olarak kişi sosyal aktiviteler yapmak yerine zamanını bunun harcayarak zaman içerisinde yalnızlık hissine kapılabilir. Bu nedenle bu durum kişinin uzman desteği almasına sebep olabilir. Mastürbasyon  aslında gizli kalmış bir sosyal hobinin de belirtisi olabilir. Bu nedenle birey hayalinde kurduğu ilişki gerçek hayatta yakalayamadığı için toplumdan kendini soyutlayarak bu durumun kendince haklı sebebinin olduğunu belirtir. Bunun haricinde mastürbasyon sosyal yaşantımızı etkilemeye edebilir, arkadaşlık kurmanıza bunun dışında farklı sosyal aktiviteler yapmanıza engel olmuyorsa hiçbir zararının olmadığı belirtilebilir. Bu durumun aksi söz konusu olduğu taktirde en doğru yöntem uzman desteği almak olur. Kişi bu durumda belli bir süre sonra sıkılarak ve zevk alamayarak psikolojik travmalar yaşayabilir. Bu travmalardan kurtulmak ve normal yaşantısını sürdürmek için uzman desteği alarak tedavi olabilir. Mastürbasyon  hem kadında hem de erkekte görülebilecek bir eylem olduğundan dolayı aynı sorunları iki tarafta yaşayabilir.

 

 

Kadında Mastürbasyon
Kadında Mastürbasyon

 

 

Kadında Mastürbasyon Yararlı Mıdır?

Mastürbasyon  kadın ve erkeğin yapabileceği bir eylemdir. Eylemi gerçekleştiren kadın ya da erkeğin merak ettiği konulardan biri de mastürbasyonu zararlı olup olmadığıdır. Bu nedenle mastürbasyonun zararlı olmadığını belirtebiliriz. Yalnız aşırıya kaçıldığı taktirde özellikle erkeklerde menüdeki sperm sayısının azalmasına neden olur. Bu durum kalıcı bir etki yaratmaz. Zamanla erkeklerde sperm hücreleri kendini yenileyerek sürekli olarak üretilmeye devam eder. Bunun dışında aşırıya kaçıldığı taktirde psikolojik sorunlar  ortaya çıkartabilir. Psikolojik sorunların başında kişi kendini sosyal hayattan soyutlayarak insanlarla iletişimde ortaya bir sınır koyabilir. Mastürbasyon  yapmanın zararları arasında en çok merak edilen konulardan biri de kısırlık yapıp yapmadığıdır. Mastürbasyon kısırla neden olmaz.  Bu durum hem kadın hem erkek içinde aynıdır. Mastürbasyonun herhangi bir zararı bulunmamakla beraber aç yürüye kaçılmaması önerilir. Çünkü aşırıya kaçıldığı zaman kişide farklı etkiler yaratacağından dolayı uzman desteği almak zorunda kalınabilir.  Mastürbasyonu genellikle erkeklerde aşırı tercih edildiği bilinmektedir. Fakat kadınlar da mastürbasyon yapabilir.Kadın mastürbasyon yaptığı taktirde hiçbir zararı yoktur. Yalnız aşırıya kaçma olması gerekir. Çünkü genital bölgede tahriş in oluşmasından be ileri durumda psikolojik sorunlara sebebiyet verebilir.

Bir önceki yazımız olan Kadında İdrar Kaçırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunu da inceleyebilirsin

yeme bozukluğu

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü Bozuklukları Nelerdir? Vücut ağırlığı takıntısı vücudun şekli ile ilgili olumsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir