Güncel Kürtaj Haberleri

Kadında Orgazm

Kadında Orgazm Olamama

Kadınlarda orgazm klitoris uyarısıyla  meydana gelmektedir.Orgazm olamamanın iki durumu vardır. Bunlardan biri hiç orgazm olamama ya da cinsellik ikide orgazm olamama şeklinde belirtilebilir. Orgazm olamayan kadınların bu durumdan çıkabilmeleri adına uzman desteği almaları gerekir. Çünkü orgazm olamayan bir kadın eşine bu durumu hissettirmemek adınakendini orgazm taklidi yapmak zorunda hissedebilir. Yalnız bu durum karşı tarafı her şeyin normal gittiğini hissettirse dahi bazı problemlere sebep olabilir. Bunun sebeplerinden biri ilişki esnasında erkek tarafından bazı değişiklikler söz konusu olabilirken her şeyin normal gittiğini düşünen bir erkeğin hiçbir değişiklik yapma ihtiyaçı duymayabilir. Buda kadının bu durumu saklaması nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumun aksine yapılması gereken doktor desteğiyle durumu normal hale getirmek olur.

 

Kadının Orgazm Olmasının Sağlanması

Kadında orgazm olması fizyolojik ve anatomik gerekler nedeniyle eşiyle beraber yana eşinden önce kendini hazırlamasıdır. Kadınlarda arka arkaya defalarca orgazm meydana gelebilir. Öyle ki ilişki içerisinde bile çok sayıda orgazm olabilir. Erkeğin de kadının orgazm olabilmesi için bazı durumlar yaratması gerekir. Aynı zamanda kadının orgazm olabilmesi için gerekli koşulları sağlalı  ve bu duruma çaba göstermelidir. Yani erkeğin de kadının orgazm olabilmesi için büyük bir etkisi vardır.  Kadının orgazm olabilmesi için bir diğer etken de klitoris uyarısının oluşmasıdır. En etkili durumlardan biri de ön sevişme döneminin uzun tutulmasıdır. Bunun gibi kadının orgazm olabilmesini sağlamak adına bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemle gerçekleştirdiği taktirde kadının orgazm olmasını engelleyecek herhangi bir neden bulunmamaktadır. Kadın bu durumlardan etkilenmiyorsa bir problem olduğunu söylemek gerekir. İlişki esnasında herhangi bir orgazm meydana gelmiyorsa erkeğin bu durumda kadına yardımcı olması ve bu durumu atlatabilmesi için bazı görevler üstlenmesi gerekir. Bu durumda gerçekleşmiyorsa kadın kendini bu durumdan soyutlayarak psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken kadının önlemini alarak uzman bir doktor tarafından gerekli işlemlerin yapılmasıdır. Çünkü tedavi işlemi kadının bu durumu daha kolay atlatmasına neden olabilir. Aksi taktirde bu durum eşi tarafından da olumsuz sonuçlanabilir. Bu tarz durumları ortadan kaldırabilmek için kadının orgazm olmasını sağlamak adına gerekli işlemler uygulanmalıdır.

 

 

Kadında Orgazm Olamama
Kadında Orgazm Olamama

 

 

Kadınlar Vajinal Yoldan Mı Orgazm  Olur?

Öncelikle kadınların sadece Vajinal yoldan orgazm olmadığını belirtmek gerekir. Bazı kadınlar Vajinal yolda orgazm olmazken, bazı kadınlar ise ilişkilerde orgazm olurlar. Yani bu durumu kişiden kişiye göre değişiklik gösterebileceğini söyleyebiliriz. Kadınlarda asıl yaşanması gereken orgazmın vajinal orgazm olduğu belirtilmektedir. Bir kadının defalarca cinsel ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olmasını beklemek doğru değildir. Vajinal orgazm meydana gelmediği taktirde ilişkinin herhangi bir zamanda kadının dilek klitoris uyarısıyla orgazm olmasını beklenmesi gerekir. Bu durum normal olarak karşılanmalıdır. Belirttiğimiz gibi kadınlar sadece Vajinal yoldan orgazm olmazlar. Farklı orgazm  türü meydana gelebilir.  Çünkü her kadın aynı yapıyor ve özelliğe sahip değildir. Bu durum kişiden kişiye göre değişebilir. Kimi herhangi bir problem yaşamazken kimisi de  bu durumda sorun yaşayabilir. Bu tarz sorunların ortaya çıkmasında kadının yapması gereken doktor desteği alması olur. Bu durumu anormal bir durum olarak karşılanmaması gerekmektedir. Kadın bu tarz bir durum yaşadığı taktirde gerekli desteği alarak kısa süre içerisinde bu durumun atlatılması sağlanabilir. Orgazm olamayan bir kadın ilişkiden herhangi bir haz alamamaktadır. Bu tarz bir durum yaşayan kadınlarda ilerde cinsel ilişki sorunları meydana gelebilir. Bu nedenle kadının orgazm olabilmesi önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kadında Meme Yapısı başlıklı makalemizde Kadında Meme Dokusu ve Meme Dokusunun Yapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

yeme bozukluğu

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü

Kadında Yemek Yeme Diyor Dürtüsü Bozuklukları Nelerdir? Vücut ağırlığı takıntısı vücudun şekli ile ilgili olumsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir