Güncel Kürtaj Haberleri

İzmir Kürtaj

Son zamanlarda korunmadan ve bilinçsiz bir şekilde ilişkiye girilmesinden dolayı oluşan gebeliklerin büyük bir kısmı aldırılmaktadır. Kürtaj, rahimdeki fetüsün veya ceninin tıbbı müdahaleler sonucu alınmasına denir. Yöntem aynı olsa da birçok hastane ve klinikte kürtaj fiyatları farklılık gösterebiliyor. Örneğin izmir kürtaj fiyatlarını ele aldığımızda, özel hastane fiyatlarının devlet hastanelerinin fiyatlarından 2-3 kat daha pahalı olduğunu görmek mümkün. Özel isteklerinizin özel hastanelerce daha rahat karşılanabiliyor olmasından dolayı bu fiyat farkı oluşmaktadır.

Kürtaj işleminden önce ilk olarak gerekli sağlık tetkikleri yapılır. Ardından ceninin rahimdeki durumunu izlemek için ultrason yaptırılır. Bu sayede kişinin genel sağlık durumunun yapılacak olan kürtaja engel olup olmayacağı da anlaşılmış olur. Kürtajlar iki farklı şekilde yapılır. Bunlardan ilki genel anestezi ile bir diğeri ise lokal anestezi ile yapılır. Genel anestezi ile kürtaj olunmak isteniyorsa mutlaka anestezi uzmanının operasyon sırasında bulunması gerekir. Kişi için en uygun yöntem, genel anestezi altında yapılan kürtaj yöntemidir.

Kürtaja başladıktan sonra öncelikle enfeksiyona karşı tedbir amaçlı rahim ağzı özel bir sıvı vasıtasıyla dezenfekte edilir. Ardından spekulum denilen alet rahim ağzına sabitlenir. Daha sonra ise buji ismi verilen aletler yardımıyla rahim ağzı açılır. Bu noktadan sonra ise rahim temizlenir ve cenini çıkarma işlemleri başlar. Kürtajlarda en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden birisi de vakumlu kürtaj yöntemidir. Tıp dilinde vakum aspirasyon denilir.

 

İzmir’de Nerede Kürtaj Yaptırılır?

Kürtaj için İzmir’de başvurabileceğiniz sayısız seçenek var. Öncelikle isteklerinizi göz önünde bulundurun ve özel mi yoksa devlet hastanesini mi tercih edeceksiniz karar verin. Kararınızı verdikten sonra kürtaj olacağınız yerin ne denli temiz, hijyenik olduğuna dikkat edin. Aynı zamanda doktorların deneyimi, tecrübesi de çok önemli bir konudur. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra rahatlıkla kürtaj olabilirsiniz.

İzmir’de Nerede Kürtaj Yaptırılır

 

İzmir Kürtaj fiyatları da bu seçeneklere göre birtakım farklılıklar gösterir. Erken zamanda fark edilen gebeliği sonlandırma işlemiyle geç fark edilen gebeliğin sonlandırılması işlemi aynı kürtaj fiyatları olmayacaktır elbet. Bunun yanında devlet hastanelerinde çok uygun fiyatlara kürtaj olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kürtaj nasıl yapılır, Kürtaj Hakkında Merak Edilenler başlıklı makalemizde hangi hastanede kürtaj olunmalı ve kürtaj olmanın şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı? Kürtaj gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir terimdir. Özellikle istenmeyen gebeliklerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir