Güncel Kürtaj Haberleri

Kürtaj Olan Ünlüler

Kürtaj Olan Ünlüler

Yapılan bazı araştırmalar sonucunda ülkemizdeki kürtaj olan ünlüler olduğu ortaya çıkmıştır. Bu durum her ne kadar gizlenmeye çalışılsa da birçok sosyal medya kuruluşları üzerinden paylaşıma sunulmuştur.

 

İşte Kendi İtirafı İle Kürtaj Olduğunu Belirten Ünlüler

 

Nevin Şimşek

Bir dönem ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile birlikte olan Nevin Şimşek kendi ifadesi ile Mehmet Ali Erbil’den hamile kaldığını ve Mehmet Ali Erbil’in isteği üzerine kürtaj uygulaması ile bebeği aldırdığını belirtmiştir.

Müjde Ar

Ünlü sinema oyuncusu Müjde Ar’da kürtaj olan ünlü isimler arasında yer alıyor. Sevinç Pekin tarafından yapılan bir açıklamada çocuk aldırma hakkında Müjde Ar ile birlikte savcılık tarafından ifadesi alındığı belirtilmiştir.

Songül Karlı

Ünlü şarkıcı Songül Karlı istemeden de olsa hamile kaldığını ve çeşitli güçlükler yaşaması sebebiyle bebeğinin de aynı güçlükleri yaşamaması açısından kürtaj olduğunu dile getirmiştir.

Lale Belkıs

Eski Yeşilçam oyuncularından Lale Belkıs tarafından yapılan bir açıklamada kendisinin çok çapkın bir kadın olduğunu ve bu sebeple 10 defa kürtaj işlemi gerçekleştirdiği ve bu durum sonucunda ise yeniden çocuk sahibi olamadığı dile getirilmiştir.

Demet Akalın

Ünlü pop şarkıcısı Demet Akalın tarafından yapılan bir açıklamada kendisinin sağlık sorunları yaşaması sebebiyle kürtaj yaptırdığı belirtilmiştir.

Ahu Tuğba

Ahu Tuğba’da kürtaj yaptıran ünlü isimler arasında yer alıyor. Ahu Tuğba gerçekleştirdiği bir söyleşi sırasında henüz 16 yaşında iken 42 yaşında olan dönemin ünlü işadamı Mete Has ile ilişki yaşadığını belirtmiştir.

Füsun Önal

Füsun Önal ise dünyaca ünlü magazin dergilerinden biri olan Elle ile birlikte gerçekleştirdiği bir röportajında tüm ilişkilerinden sonra 7 defa kürtaj işleminden geçtiğini ve bu nedenle yaşadığı en büyük kırgınlığın 7 kürtaj olduğunu belirtmiştir. Füsun Önal ayrıca kürtaj yaptırma konusunda Müjde Ar ile birlikte savcılığa ifade verdiğini de dile getirmiştir.

 

Kürtaj Yaptıran Diğer Yabancı Ünlüler

  • Beyonce
  • Pamela Anderson
  • Sharon Stone
  • Pink
  • Nicole Kidman
  • Courtney Cox
  • Kirstie Alley
  • Lisa Ling

 

 

Kürtaj Olan Ünlüler
Kürtaj Olan Ünlüler

 

 

Kürtaj İşlemi Sonrasında Kan Uyuşmazlığı İğnesi Uygulanması Gerekir Mi?

Jinekoloji doktoru tarafından da belirtildiği gibi 10.haftadan sonra kan uyuşmazlığı iğnesi yaptırılması gerekiyor. Pek çok jinekoloji uzmanları her düşük ve kürtaj eyleminden sonra kan uyuşmazlığı iğnesi yaptırılması gerektiğini tavsiye ediyor. Dolaysıyla 10. haftadan hemen sonrasında düşük düzeyde kan uyuşmazlığı iğnesi yaptırılmasında fayda bulunuyor.

 

Kürtaj İşlemi Sırasında Bir Şey Hissediliyor Mu?

Kısa süreli ve etkili bir anestezi seçeneği gerçekleştirilmesi durumunda bile kürtaj işleminde herhangi bir ağrı hissedilmez. Özellikle özel klinik üzerinden kürtaj işlemi gerçekleştirildiği takdirde herhangi bir ağrı, acı, sızı hissedilmesi neredeyse sıfır düzeydedir.

 

Kürtaj İşlemi Sonrasında Adet Gecikmesi Olabilir Mi?

Kürtaj işlemi sonrasında adet gecikmesi yaygın olarak görülebilen durumlar arasında yer alıyor. Fakat maksimum 7 gün ila 10 hafta sonrasında gecikme etkili olmaya başlar. Kürtaj işleminin gerçekleştirildiği günden 40 gün sonrasında adet kanaması meydana gelmediği takdirde mutlak olarak ilgili doktora başvurulmalıdır. Kürtaj işleminden ortalama olarak 15 gün sonra yumurtlama durumu oluşabilir ve bu eylem neticesinde yeniden gebe kalınabilir.

Ender olarak rastlanabilen durumlardan biri de hamileliğin alınamamış olunması ve hamileliğin sürmesi sebebiyle adet kanaması meydana gelmemiş olmasıdır. Çok ender olarak rastlanılan durumlardan biri de kürtaj işlemi sonrasında rahim içerisinde yapışıklık meydana gelmesi ve bu sebeple adet gecikmesi meydana gelmesidir.

Bu durumlar hasıl olduğunda mutlaka doktora başvurularak gerekli teşhis ve tedaviler alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bebek Aldırmak Ne Kadar başlıklı makalemizde bebek aldırmak ve kürtajdan sonra ilk adet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı? Kürtaj gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir terimdir. Özellikle istenmeyen gebeliklerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir