Güncel Kürtaj Haberleri

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları, Kürtaj sadece gebeliğin sona erdirilmesi değildir. Kadınlarda rahim içi temizliğinde veya parça alımında kullanılan yöntemlerdir. Her kürtaj yaptıran kadın gebelik sonlandırmamaktadır. Bunları göz önüne alarak belirlenen kürtaj fiyatları özel hastanelerde farklı durumlara bakılarak kişilere yansıtılmaktadır. Özel hastanelerde kürtaj fiyatları kürtajın neden kaynaklı olduğuna bakılarak belirlenmektedir. Örneğin, gebelik sonlandırması için veya rahim içi temizliği gibi ikiye ayrılarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu kürtajın türüne bağlı olan fiyatlandırmadır. Birde normal koşullar temel alınarak fiyatlandırma yer almaktadır. Hastanın kürtaj işleminin ne boyutta olacağı, kaç gün hastanede konaklayacağı, hangi ekipmanlarla kürtaj olacağı, hangi ilaçları kullanacağı gibi etkenlerde fiyatlandırmaları belirlemektedir. Özel hastanelerde kürtaj fiyatları, devlet hastanelerine göre farklılık göstermektedir. Bunun nedeni ise özel hastanelerde çalışan personel sayısı ve gelir gider dengesidir. Uzman doktorların derecelerine göre bile fiyatlandırma yapılmaktadır.

 

Özel hastanelerde kürtaj fiyatları

Devlet hastanelerinin aksine yoğun ilgi gösterilen özel hastaneler, kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise, personelin ilgisi ve koşullarının yarı serbest olmasıdır. Kişilerde cazip olan bu yön sayesinde genellikle özel hastanelerde kürtaj işlemleri yaptırılmaktadır. Kürtaj sonrası durumlar ele alındığında hastanın yatışı istenmişse günlük yatak ve bakım ücretleri alınmaktadır. Özel hastanelerde kişinin ekonomik durumu gibi nedenler de baz alınarak fiyatlandırma yaptığı bilinmektedir. Net ücret olarak belirlenen durumlarda vardır, doktorun inisiyatifine kalmış durumlarda vardır. Net olan ücretlendirmeler kişinin hastanede kaldığı gün sayısının, yatak ücretinin, kullandığı ilaçların belirlenmesi sonucunda fiyatlandırılmaktadır. Net olmayan durumlar ise, kişinin ailevi durumları, maddi durumu, reşit olup olmamasından kaynaklı ve operasyonun kısalığı veya uzunluğu gibi esaslar neticesinde fiyatlandırma değişiklik göstermektedir. Son teknoloji ürünlerinin kullanıldığı özel hastanelerde, hastane yönetimi ortak kararlar almaktadır. Fiyatlar, gelir gider tablosunun dışına çıkamaz. Devlet hastanelerinde ise gelir ve giderleri devlet karşıladığı için fiyatlar farklılık göstermektedir.

Özel hastanelerde kişilerin rahatı ve kullanılan ekipmanlar kişilerin memnuniyeti odaklı sağlanmaktadır. Oldukça steril ortamlarda alanında uzman kişiler tarafından vücut taraması gerçekleştirildikten sonra kürtaj yapmaya karar veren doktorların aldıkları ücret hastaneyi sarsacak şekilde belirtilmemektedir. Doktorların ve gelir giderlerin durumuna bağlı olarak fiyatlandırmalar mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Kürtaj Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde devlet hastanesi kürtaj fiyatı, devlet hastanesi kürtaj ücreti ve kürtaj fiyatları devlet hastaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı

Kürtaj Ne Zaman Yapılmalı? Kürtaj gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir terimdir. Özellikle istenmeyen gebeliklerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir