Güncel Kürtaj Haberleri

Vakumlu Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır?

Vakumlu kürtaj nedir? Vakumlu kürtaj nasıl yapılır? Bazen küçük kürtaj veya vakum aspirasyonu olarak adlandırılır meyve özel vakum emme özetlemeli kürtaj teknolojisi için yeni bir konsept. Bu prosedür, bir jinekolog doktora veya hastanın, anne ve doğmamış çocuğun sağlığını tehdit eden kronik bir hastalık olan fetüsün anormal gelişimi gibi koşullar hakkındaki kararını verir. Vakum kürtaj yaklaşık 5 dakika sürer ve bir saat sonra bir kadın ayağa kalkabilir.

 

Vakumlu kürtajın faydaları:

 

  1. Bir gebeliği, gecikme gününden itibaren 2 haftaya sonlandırma yeteneği;
  2. Anestezi altında bir operasyon;
  3. Tüm prosedür yaklaşık 5 dakika sürer;
  4. Vakumla aspirasyonla cenin çıkarılması, en güvenli olanı;
  5. Ameliyat sonrası rehabilitasyon önemli ölçüde düşük;
  6. Rahim ağzını genişletmeye gerek yoktur;
  7. Ciddi sonuç riski daha düşüktür.

 

Vakum kürtajına karşı

Operasyonun başarısı için gerekli olan eğitim, bu kürtaj için kontrendikasyonları ortadan kaldırır. Vakum aspirasyonunun kontrendikasyonları jinekolojik, genel inflamasyon ve bulaşıcı hastalıkları içerir. Ayrıca, daha önce hamilelik kesintiye uğradıysa kürtaj vakumu devam etmeyecek, bundan sonra geçmemiş olacak 6 ay.

 

Aşırı kürtaj süresi 5-6 hafta, bu nedenle döngünüzü takip etmek ve hamileliğin tüm belirtilerini bilmek çok önemlidir.

 

Bu kısıtlama, bu süre zarfında meyvenin uterusa bağlanma zamanı olmadığından ve vakum emme yoluyla çıkarılmasının kolay olmasından kaynaklanmaktadır. İstenmeyen bir hamilelik ne kadar erken olursa, komplikasyon olasılığı o kadar düşük olur, ancak her durumda, vücuda yapay bir girişteki öngörülemeyen sonuçları olabilir.

 

Bir kadının yaşamı için tehlikeli olan emme kürtajı ektopik gebelik için önemli bir kontrendikasyon. Ektopik gebelikacil müdahale uzmanları gerektiren ciddi bir patoloji, alt karın bölgesinde ve sıra dışı akıntıda ağrı ve spazmlar eşlik eder. Vakumlu Kürtaj‘da ek topik gebelik, transvajinal ultrason ile tespit edilir.

 

 

 

Vakumlu Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır
Vakumlu Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır

Emme kürtajı için hazırlık

Bir kadın bir kardiyolog veya başka bir doktorun dar profili tarafından kaydedildiyse, bu liste uzatılabilir. Yukarıdaki uygulamanın analizinin amacı, sağlık durumunu belirlemek, anormallikleri veya kontrendikasyonları tespit etmek, ameliyat sırasında ve gelecekteki kadınların sağlığını kötüleştirebilecek etmektir.

PCR analizi, Flora basit smear’daki durumu tanımlayamayan mikropları görmenizi sağlar. Enfeksiyon varlığında işlem, uterusun iltihabına neden olabilir ve kısırlığa neden olabilir. Kan tahlili gelince, kadın organizmasının içsel durumunu ortaya çıkarır.

Bir önceki yazımız olan Vakumlu Kürtaj Fiyatları başlıklı makalemizde vakumlu kürtaj fiyatı ve vakumlu kürtaj ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu da inceleyebilirsin

Vakumlu Kürtajın Riskleri

Vakumlu Kürtajın Riskleri

Vakumlu Kürtajın Riskleri elbette vardır , Kürtajın ciddi komplikasyonları nadirdir; Kürtajdan sonra , genellikle karın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir